Dzisiaj jest: 4.12.2022, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Ogłoszenie:

Mediacje cywilne w Łodzi

dodano: 2020.08.10 ważne do: 2022.07.16 wyświetleń: 391
Szczegóły ogłoszenia:

Mediacje cywilne można określić jako dobrowolny sposób rozwiązywania sporów w przypadku kiedy prawo pozwala na zawarcie ugody, której postanowienia wynikają z woli stron sporu. Proces mediacji prowadzony jest nieustannie w obecności mediatora posiadającego odpowiednie przygotowanie oraz uprawnienia. Dialog prowadzony jest w kierunku poznania i oceny argumentów stron sporu oraz przedstawienie w uzasadniony sposób postanowień. Warto zauważyć iż postępowanie mediacyjne nie zmusza żadnej ze stron do zawarcia ugody w takich przypadkach strony wkraczają na drogę sądową. Co wiąże się bardzo często z większymi kosztami, stratą czasu oraz pogłębieniem sporu.

Mediacje cywilne w Łodzi prowadzone są w przez osoby z wieloletnim doświadczeniem zarówno w sprawach cywilnych jak i rodzinnych. W swojej pracy gwarantujemy bezstronność - co stanowi fundament naszej dzielności oraz szybki czas postępowania. Zależy nam by kierowane do nas sprawy znalazły pozytywne rozwiązania satysfakcjonujące strony sporu.

Mediacje cywilne

  • spory o zapłatę,
  • sprawy z zakresu podziału majątku dorobkowego,
  • spory o podział spadku,
  • spory pracownicze.

Zakres mediacji cywilnych jest duży a stronami konfliktu mogą być zarówno osoby fizyczne jaki i osoby prawne – głównie konflikty wynikające z tytułu nieuregulowanych płatności pomiędzy firmami lub firmami a osobami fizycznymi. Należy zwrócić uwagę, iż spory o podział spadu i spory pracownicze budzą wiele emocji. Długotrwały konflikt może powodować tylko pogłębienie i narastanie negatywnych emocji. Znalezienie wspólnego stanowiska stron wymaga dużego doświadczenia mediatora oraz umiejętności prowadzenia dialogu tak by obie strony miały możliwość przedstawienia swoich argumentów w sposób nieskrepowany.

Kontakt
Mediator w Łodzi
ul. Daktylowa 6, 93-479 Łódź, woj. łódzkie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.